Audiobooki zyskują na popularności

audiobookObecnie, jeśli chcemy zapoznać się z treścią jakiegoś utworu literackiego, to mamy kilka możliwości do wyboru, a nie tak jak kiedyś, gdy byliśmy skazani tylko na papierową książkę. Chętnie sięgamy więc po audiobooki, zwłaszcza że często czytane są przez znanych i bardzo lubianych aktorów, którzy do danego utworu wnoszą także część siebie i swoich zawodowych umiejętności, dzięki czemu dane książki audio stają się jeszcze bardziej interesująca niż byłyby, gdybyśmy czytali dane utwory samodzielnie.

Poza tym audiobooki można słuchać podczas podróży, dzięki czemu umilają nam czas spędzany w samochodzie lub w komunikacji publicznej. Także gazety można czytać na ekranie monitora komputera, co sprawia, że interesujące nas treści są łatwo dostępne w każdej praktycznie chwili, nawet jeśli zapomnieliśmy kupić sobie papierowy egzemplarz naszej ulubionej gazety w kiosku. Często także eprasa jest dostępna w sklepie internetowym także w formie prenumeraty i wtedy jest ona znacznie tańsza niż tradycyjne wydanie i to nawet o kilkadziesiąt procent. Tak wiec czytanie w naszych czasach jest równie popularne jak kiedyś, a nawet bardziej powszechne, tyle że niekoniecznie sięgamy po książki papierowe. Z drugiej jednak strony także i one są chętniej nabywane, zwłaszcza że w internetowych księgarniach mamy niejednokrotnie możliwość tańszego ich kupienia czy to ze względu na promocję lub też jakiś inny atrakcyjny rabat.

Audiobooki można puszczać małym dzieciom, począwszy od wieku przedszkolnego. Dzięki temu rodzice maja więcej czasu dla siebie. Oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej głośności (nie za głośno).

Edukację zacznij od najmłodszych lat. Zobacz jak robią to w Komornikach!