Zespół Tańca „Flames”

A wszystko zaczęło się od zbiegu dróg kilku dziewczyn na zajęciach w jednym z łódzkich klubów tańca. Zmobilizowałyśmy się do stworzenia grupy tanecznej działającej samodzielnie, opierającej się na wspólnym dążeniu do wymierzonych celów oraz oczywiście zabawy naszą pasją, jaką jest taniec.

Żadna z nas nigdy nie przypuszczała, że staniemy się zespołem cheerleaderskim pod okiem tak wspaniałego choreografa i trenerki, jaką jest Kasia Staniszewska. Zespół „FLAMES” powstał we wrześniu 2005 roku. Początkowo składał się z 9 dziewczyn. Nauczyć musiałyśmy się nie tylko techniki tańca, ale przede wszystkim współgrania ze sobą i podejmowania wspólnych decyzji. Zespół to jedność, dlatego tak ważne było połączenie sił, czasem spokornienie i wykorzystanie naszych silnych charakterów w celu działania na korzyść zespołu. Pierwszym sukcesem były występy na meczach rugby „Budowalni”, gdzie mogłyśmy zaprezentować nasze pierwsze układy taneczne. Po pół roku istnienia zespołu pojechałyśmy na zawody „Disco & Cheerleaders” o puchar burmistrza miasta Kielc, które odbyły się 1 maja 2006. Chciałyśmy się sprawdzić i zobaczyć, jak wygląda świat cheerleadingu, o którym jak na razie nie za głośno w Polsce. I oto nasz drugi sukces – II miejsce w kategorii Open.

cheerNasze wysiłki nie poszły na marne. Ale to był dopiero płomyczek, który rozpalił w nas miłość do tańca. Zrozumiałyśmy, jak ważne jest dla nas to, co robimy. Chciałyśmy się rozwijać i pokazywać. Od tego czasu rozpoczęły się nasze występy na meczach Widzewa Łódź. Dopingowanie ulubionej drużynie było dla nas samą przyjemnością, mimo że pierwsze występy nie zadowalały nas do końca. W wakacje 2006 pojechałyśmy na dwutygodniowe warsztaty cheerleaderskie do Ełku, gdzie pod okiem najlepszych trenerów szkoliłyśmy technikę tańca. Niestety 4 dziewczyny musiały zrezygnować i odejść z Flames. Pozostało tylko zrobić nabór i rozpocząć kolejny etap z nowymi dziewczynami. Przez okres paru miesięcy utworzyła się grupa składająca się z 13 osób. Ponownie rozpoczęła się nauka układów na zawody. Tym razem musiałyśmy włożyć więcej pracy, niż w poprzednim roku ze względu na coraz wyższe ambicje i 3 układy do zatańczenia. Tylko dzięki zaangażowaniu każdej tancerki, żmudnych i częstych treningach udało nam się zająć I i IV miejsce na kieleckich zawodach „Disco & Cheerleaders”, które odbyły się 1 maja 2007 r. Teraz ważny jest dla nas każdy występ i do każdego staramy się podchodzić profesjonalnie. Liczy się wzajemne wsparcie w trudniejszych chwilach, wspólne rozmowy i decyzje oraz nie wynoszenie własnej osoby ponad inne. Tego wciąż się uczymy. Nasze występy cechuje żywiołowa muzyka, oryginalne stroje oraz uśmiechy na twarzach. Każda z nas wprowadza coś nowego i ciekawego do naszego zespołu… nowy płomień. I właśnie dlatego jesteśmy… FLAMES !

Osiągnięcia

2007:
· I miejsce na zawodach Disco Cheerleaders w Kielcach,
(w kategorii powyżej 16 lat)
· IV miejsce na zawodach Disco Cheerleaders w Kielcach,
(w kategorii Open)

2006:
· II miejsce na zawodach Disco Cheerleaders w Kielcach,
(w kategorii Open)