Jak oryginalnie uchwycić plener na zdjęciach?

plenerKażda młoda para marzy o tym, aby ich sesja ślubna odbyła się w jakimś wyjątkowym, oryginalnym miejscu. Często widuje się brnącą przez plażę pannę młodą w białej sukni. Nikogo nie dziwią już nawet zdjęcia ślubne na którymś z najwyższych polskich szczytów górskich. Jaki powinien być plener do takich zdjęć?
Przede wszystkim nie ma sensu prześciganie się. Nie musimy wybierać ciekawszego miejsca niż nasi znajomi. Najważniejsze przecież są uczucia pokazane na fotografiach ślubnych. Tło nie jest w stanie ich zmienić. Dobrym pomysłem jest wybranie miejsca bliskiego naszym sercom. Może to być las, po którym często wspólnie spacerowaliśmy lub park, w którym spotkaliśmy się po raz pierwszy. Oczywiście, jeśli oboje kochamy morze to nic nie stoi na przeszkodzie zrobić sobie sesję na plaży. Nie ma jednak sensu wspinać się na wysoki szczyt, jeśli nie lubimy gór, a chcemy tylko zaimponować innym. Jeśli decydujemy się na sztuczne tło, powinniśmy wybrać takie, które będzie bardzo naturalne i subtelne
Nie udawajmy, że wyjechaliśmy na Hawaje.

Odpowiedni plener może znacznie uatrakcyjnić nasze ślubne zdjęcia. Pamiętajmy jednak, że najważniejsi jesteśmy my. Jeśli marzy nam się jakiś konkretny plener, realizujmy swoje sny, ale też nie przesadzajmy. Więcej porad na www.fotomelcer.com.pl.

Już dawno temu z mody wyszły zdjęcia przedstawiające parę młodą, która się obejmuje, siedząc w trawie lub stojąc na tle drzew. Fotografie tego typu nie przyniosą sławy fotografowi, a nowożeńcy pogodzić się będą musieli z brakiem oryginalności. Co więc może pomóc w stworzeniu ciekawych i prostych fotografii?

Zwierzęta
Dodadzą kadrom naturalności ze względu na to, że zwierzęcy przyjaciele nigdy nie udają kogoś innego.

Rośliny
Rozległe obszary słoneczników, czy innych roślin, a w nich nowożeńcy = świetny kontrast barw i nietypowe ujęcie.

Balony
Najlepiej, by były kolorowe i przeźroczyste, w różnych kształtach. Promienie słoneczne świetnie wyglądają, przechodząc przez strukturę balonów.

Lewitacja
Kadry przedstawiające ludzi w powietrzu wciąż są modne, jednak niewiele osób decyduje się na taki krok. Wystarczy krzesło/drabina, dobry fotograf i odpowiedni program graficzny. Dorzucić można także anielskie skrzydła, które ukazywać będą niewinność i lekkość.

Łączenie pasji
Jeśli nowożeńcy mają wspólne zainteresowania, fotograf może zdecydować się na pokazanie tego, co ich łączy. Wspólna gra na pianinie brzmi co najmniej romantycznie.

Samochody
Panna młoda na dachu zabytkowego samochodu jest świetnym pomysłem dla osób zainteresowanych motoryzacją.