Rozwaga czy romantyczność?

kwiaty-walentynki14 lutego, w Dzień Świętego Walentego szybciej biją serca zakochanych. Zwyczaj wymaga, by uczcić to święto obdarowując się wzajemnie prezentami, wyrażającymi uczucie. Lecz co sprawić drugiej połowie, gdy jest się „tylko” przyjaciółmi, na początku związku lub w związku ze stażem?
Czy wystarczą kwiaty? A może pojedyncza róża wyrazi to, czego słowa nie potrafią?

Z kobietami, jak zwykle, sprawa jest złożona. Po pierwsze inny prezent należy przygotować dla romantyczki (ucieszy ją podarowany kwiat lub bukiet kwiatów, kubek ze specjalną dedykacją, wykwintne czekoladki, miłosna kartka lub telegram z wyznaniem, romantyczna bielizna, zaproszenie na kolację przy świecach), a inny dla kobiety rozważnej (ciekawa książka, płyta z ulubioną muzyką, zaproszenie na koncert lub karnet do kosmetyczki, bilety do kina). Inny prezent dla kobiety w związku, gdzie uczucie dopiero rodzi się i rozkwita, a inny dla kobiety, będącej od wielu lat u boku jako żona czy partnerka. Bez względu jednak na staż związku oraz charakter najlepszym i sprawdzonym prezentem dla kobiety będzie biżuteria.

Mężczyźni nie lubią sentymentów. Kwiaty nie są dla nich, pozostawmy je płci pięknej. Prezenty dla mężczyzn powinny być praktyczne i najlepiej związane z zainteresowaniami. Każdy pan ucieszy się z elektronicznego gadżetu lub drobiazgu do samochodu, płyty z muzyką, perfum, nowego portfela, grawerowanych spinek czy zaproszenia na własnoręcznie wykonany masaż.

Walentynki to szczególny dzień, gdy nieco więcej myślimy o drugiej osobie, czynimy przygotowania, by sprawić jej radość i nie wstydzimy się czułych gestów. I choćby z tych powodów warto je obchodzić.